Biblioteka! dodaj do miejsc ulubionych – promocja czytelnictwa w Gminie Drwinia

W ramach realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Drwini zadania ,, Biblioteka! dodaj do miejsc ulubionych – promocja czytelnictwa w Gminie” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach wystawiony został spektakl ,,Misio Tulisio” przygotowany przez Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA.

Motywem wiodącym przedstawienia były przygotowania do urodzin tytułowego Misia Tulisia, które za wszelką cenę próbował popsuć zazdrosny Królik, ale wszystko jak w bajce kończy się dobrze.

W wesoły i pełen humoru sposób aktorzy zaprezentowali dzieciom właściwe normy postępowania oraz cenne życiowe wartości takie jak: dobro, przyjaźń, szacunek do innych, tolerancja. Bajka była pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji

Poprzez organizację tego typu spotkań chcemy przekazać dzieciom, rodzicom, opiekunom jak wiele mądrości życiowych czerpiemy z bajek, to one nas uczą, bawią i wychowują. Świat baśni i bajek jest elementarzem przeżyć i uczuć ludzkich ujętym w symbole, które apelują do najgłębszych pokładów psychiki dziecka.

Dziękujemy za współpracę Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach Angelice Świerblewskiej, gronu pedagogicznemu i wspaniałym młodym czytelnikom.

Zapraszamy do Bibliotek w Drwini, Mikluszowicach i Grobli.

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja