Klub Małego Czytelnika – Listopad

Listopadowe spotkanie Klubu Małego Czytelnika odbyło się w dniu Święta Pluszowego Misia to jest 25 listopada. Bohaterem zajęć był oczywiście Pluszowy Miś, którego kochają dzieci na całym świecie. Na początek dzieci wysłuchały krótkiej historii o powstaniu pluszowego misia a następnie opowiadały o swoich ulubionych przytulankach. Przeczytaliśmy fragment książeczki pt. „Miś Uszatek” autorstwa Czesława Janczarskiego, z której dowiedzieliśmy się dlaczego nasz pluszowy miś „klapnięte uszko ma”. W części plastycznej spotkania, dzieci miały za zadanie wykleić kolorowego misia z papierowych kółek. Najmłodsi z wielkim skupieniem ćwiczyli równowagę podczas gimnastyki z misiem m.in. marsz na palcach z pluszakiem uniesionym wysoko nad głową, chodzenie po linie z misiem na rękach. Dużo radości sprawiło dzieciom rysowanie na tablicy portretu misia z zasłoniętymi oczami, podczas tej konkurencji pomagały oczywiście mamy lub starsze rodzeństwo.
Jak zawsze w Klubie Małego Czytelnika były dzieci i ich mamy, były bajeczki i rysuneczki, była wspólna zabawa i słodki poczęstunek…brakowało jednak naszej Pani Joli, którą zmogło jesienne przeziębienie. Mamy nadzieję że na pewno pojawi się na grudniowym spotkaniu…Czekamy!

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja