,,Magia wspólnego czytania”

,,Magia wspólnego czytania”

Magia wspólnego czytania to cykl spotkań czytelniczych realizowany w ramach zadania ,,Biblioteka! dodaj do miejsc ulubionych – promocja czytelnictwa w Gminie Drwinia” zorganizowanych przy współpracy z lokalną społecznością, samorządowcami, szkołami, przedszkolami i czytelnikami naszych Bibliotek.

Tym razem promując piękną ideę czytelnictwa byliśmy gośćmi przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowiach. Ze względu na złą aurę pogodową spotkanie nie mogły odbyć się w Bibliotece.

Wśród osób, które włączyły się w realizację tej akcji i czytały bajki, wiersze był Pan Sekretarz Gminy Drwinia Leszek Zabiegała, Pani sołtys Mikluszowic Maria Przyborowska oraz Lucyna Wąsik pracownik Biblioteki w Mikluszowicach. Podczas spotkania dzieci wykazały się także niesamowitą znajomością baśni, bajek, bohaterów literackich brawurowo odpowiadając w przygotowanych konkursach literackich. Nie zabrakło także słodkiego akcentu.

Serdecznie dziękujemy czytającym gościom za udział w spotkaniu, przedszkolakom za mile spędzony czas z książką, Pani Pedadgog Marzenie Machaj i personelowi przedszkola za miłe przyjęcie.

Gadowska Sylwia

koordynator zadania

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja