Nasza Niepodległa

W piątkowe popołudnie 10 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Grobli odbyły się uroczyste obchody 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem Hymnu i złożeniem okolicznościowych wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową przez Wójta Gminy Drwinia Jana Pająka i sekretarza Gminy Pana Leszka Zabiegałę, Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grobli Barbarę Gondek-Matusik wraz z harcmistrzynią Magdaleną Piekło i drużyną harcerską.

Kolejnym punktem uroczystości był wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Dodatkową atrakcją była ekspozycja militariów przygotowana przez Stellung a2 oraz Sekcję Rekonstrukcji Historycznej 16 Pułku Piechoty.

Spotkanie przygotowane zostało przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Drwini oraz Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli. Serdecznie dziękujemy Paniom z KGW Grobla za przygotowanie pysznego poczęstunku.

Spotkanie Nasza Niepodległa było elementem składowym zadania ,,Biblioteka! dodaj do miejsc ulubionych – promocja czytelnictwa w Gminie Drwinia” – „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja