,,Śpiewająca Biblioteka – Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

27 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drwini w ramach realizacji zadania Biblioteka! dodaj do miejsc ulubionych – promocja czytelnictwa w Gminie Drwinia „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” odbyło się spotkanie autorskie z bajkopisarką i ilustratorką Edytą Zarębską, laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren oraz muzykiem i animatorem Robertem Zarębskim.

W trakcie spotkania autorka wystąpiła w pięknej baśniowej kreacji, opowiadała o swoich, dziecięcych marzeniach i przygodach, które stały się inspiracją do pisania książek dla najmłodszych. Dzieci z ciekawością słuchały jak mała dziewczynka od jej marzenia aby być „pisaczką” została autorką „Opowieści babci Gruni”  i wielu kolejnych pozycji. Pani Edyta pokazała także dzieciom etapy powstawania ilustracji do książek. Młodzi czytelnicy wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością w rozpoznawaniu malowanych postaci.

W spotkanie włączył się także Pan Robert, który przeczytał dla najmłodszych czytelników bajki, zadawał zagadki oraz zaprosił do wspólnego śpiewu przy akompaniamencie akordeonu piosenki: ,,Mądra rzeka”. Piosenki, która napisana  została specjalnie dla bibliotek i o bibliotekach. Dzieci ochoczo śpiewały klaszcząc do rytmu.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było okazją do zainteresowania małych czytelników Biblioteką i czytelnictwem.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z oddziału 0 oraz klasy I – III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drwini.

Dziękujemy za udział w spotkaniu i zapraszamy do Biblioteki!

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja