W Bibliotece nuda się nie uda

W ramach realizowanego zadania ,,Biblioteka! Dodaj do miejsc ulubionych – promocja czytelnictwa w Gminie Drwinia”, podczas wakacji w Bibliotece w Drwini pod hasłem w Bibliotece nuda się nie uda zorganizowane zostały dla dzieci warsztaty plastyczne i blok zajęć animacyjnych.

Podczas spotkań wspólnie na nowo odkrywaliśmy zaczarowany i piękny świat bajek i baśni, który uczy, wzrusza i bawi. Staraliśmy się osadzić w realnej rzeczywistości i przekształcić literackich bohaterów i ich przygody na miarę naszych czasów. Wśród uczestników spotkań dominowała kreatywność, pomysłowości, fantazja oraz dobra zabawa. Wspólnie stworzyliśmy kolorowy świat bajkowych postaci malując na szkle, przyozdabiając magiczne literackie drzewa kolorowymi koralikami stworzyliśmy baśniowy nastrój, a porcelanowe kubki pomalowane według własnego uznania będą przypominać o Bibliotece.

Celem tak przygotowanych zajęć jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży, ale także i osób dorosłych, zwrócenie uwagi na rekreacyjny charakter literatury oraz pokazanie, że czytanie wcale nie musi być nudne i może stanowić podstawę świetnej zabawy.

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja