W karnawale czas na bale…

W karnawale czas na bale…
Niedzielne popołudnie, godzina 16.00, sala Domu Kultury w Grobli powoli wypełnia się bajecznie kolorowymi postaciami. Księżniczki, wróżki, piraci, urocze cyganeczki, krokodylek, biedroneczki i pszczółki, baletnice, wesoły diabełek, kowboj, Spider-Man, Robin Hood, sympatyczna czarownica…Blisko 60 dzieci, w pięknych przebraniach, przybyło wraz ze swoimi rodzicami na Bal Karnawałowy. Bal poprowadziła tradycyjnie Pani Jolanta Szczygieł, która zachęcała wszystkich, zarówno małych jak i dużych, do wspólnej zabawy. Bal rozpoczęto od prezentacji strojów karnawałowych. Dzieci, w takt muzyki, przechadzały się po sali prezentując swoje oryginalne przebrania. Podczas zabawy pt. „Taneczna podróż po świecie”, dzieci mogły próbować swoich umiejętności tanecznych w tańcach pochodzących z różnych stron świata. Nie zabrakło oczywiście konkursów, w których dzieci bardzo chętnie brały udział. Były to : bajkowe zagadki – sprawdzające znajomość treści bajek, kalambury, lot na balonie, taniec z miotłą i wiele innych. Wszyscy biorący udział w konkursach i zabawach otrzymali nagrody w postaci słodyczy i baloników. Dodatkową atrakcją imprezy była „Czarodziejska lekcja” – pokaz iluzji w wykonaniu Victora F, jednego z najmłodszych profesjonalnie występujących iluzjonistów w Polsce. Młodzi widzowie, mogli nie tylko śledzić magiczne triki w wykonaniu iluzjonisty, ale także brać aktywny udział w pokazie, ucząc się jak być dobrym czarodziejem.
Bal Karnawałowy dla dzieci został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Grobli przy współpracy Państwa Jolanty i Józefa Szczygłów, którzy z wielkim zaangażowaniem włączają się w przygotowanie zabawy dla dzieci. Zabawy, w której biorą udział najmłodsi nie tylko z Grobli, ale i z całej gminy Drwinia, a nawet spoza niej.
Składamy serdeczne podziękowania naszym darczyńcom : Państwu Małgorzacie i Sławomirowi Potrzebskim z Zielonej oraz Panu Józefowi Tomali z Mikluszowic, którzy sfinansowali pokaz iluzjonisty.

 

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja