Wakacje w bibliotekach

 Jak co roku w okresie wakacji, każda z bibliotek przygotowała cykl zajęć dla dzieci i młodzieży. Różnorodność proponowanych zajęć, wycieczek, gier i zabaw sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Dzieci chętnie brały udział w zajęciach czytelniczych takich jak przygotowane przez filię w Mikluszowicach „Czytanie, bajanie” polegające na wspólnym czytaniu wybranych tematycznie bajeczek  i opowiadań, natomiast w bibliotece w Drwini odbywały się spotkania dla najmłodszych pod hasłem : „Czytam, bo lubię...”.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia plastyczne. W filii bibliotecznej w Grobli dzieci mogły popuścić wodze fantazji wykonując piękne, różnobarwne motyle używając dowolnych technik plastycznych,  mogły także tworzyć swoje własne kompozycje kwiatowe z bibuły i krepiny.

Z kolei w filii w Mikluszowicach wykonywano wspólnie kostiumy i rekwizyty, które wykorzystano później do przygotowania małych inscenizacji pt.”Baśniowa księżniczka, bajkowy rycerz”.

W wakacyjnej ofercie dla dzieci nie zabrakło także różnego rodzaju gier i zabaw. W bibliotece w Drwini odbył się miniturniej warcabowy oraz gry w piłkarzyki, w filii w Mikluszowicach pod hasłem „Skrzynia skarbów” przygotowano zagadki, quizy i konkursy, natomiast w grobelskiej placówce dzieci rywalizowały o tytuł „Mistrza spostrzegawczości” w grze pamięciowej.
-> Zobacz zdjęcia

W programie tegorocznych wakacji przygotowaliśmy również inne formy spędzania wolnego czasu. Był to wyjazd na basen w Proszówkach oraz do kina w Krakowie na seans filmowy „Step up 4. Revolution”, oba wyjazd zorganizowała biblioteka w Grobli. -> Zobacz zdjęcia

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez biblioteki była wycieczka do Niepołomic. W wycieczce, odbywającej się pod hasłem „Zwierzęta w leśnej krainie”, wzięło udział 18 dzieci w wieku 6-12 lat. Pierwszym etapem naszej wyprawy była Izba Regionalna, gdzie obejrzeliśmy wystawę dawnych przedmiotów codziennego użytku, a także wysłuchaliśmy prelekcji na temat powstawania chleba : „od ziarenka do bochenka…”. Następnie nasza grupa udała się do Izby Leśnej, gdzie dzieci miały możliwość oglądania eksponatów fauny i flory z terenu Puszczy Niepołomickiej. Odwiedziliśmy także farmę strusi. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Kopiec Grunwaldzki, wzniesienie z którego podziwialiśmy panoramę  miasta i okolic. -> Zobacz zdjęcia

Wakacyjny program dla dzieci i młodzieży zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drwini.

Opiekunowie zajęć i wycieczek : Celina Nowak (GBP w Drwini), Zofia Biesiada (filia w Mikluszowicach), Anna Szczygieł (filia w Grobli)

Cała wakacyjna galeria znajduję się pod tym linkiem -> Klik 

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja