Wspólne czytanie to najpiękniejsza zabawa

Nie sposób nie docenić zalet płynących ze wspólnego czytania to nie tylko zdobywanie wiedzy, poszerzanie horyzontów, ale także budowanie cudownych wspomnień, wspólne kreowanie nowych światów i przeżywanie historii ulubionych bohaterów. Okazją ku temu, aby wspólnie spędzić miłe chwile z książką było spotkanie zorganizowane 17 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drwini, na które ochoczo przybyły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drwini. Podczas spotkania w magiczny i zaczarowany świat baśni i bajek czytając bajkę ,,O rybaku i złotej rybce” przenieśli nas Sekretarz Gminy Drwinia Pan Leszek Zabiegała, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drwini Pani Ewa Zielińska-Krysa oraz Radna Gminy Drwinia Pani Józefa Kular.

Podczas spotkania dla dzieci przygotowany został także konkurs literacki ,, W kręgu najsłynniejszych bajek”, w trakcie którego przedszkolaki wykazały się świetną znajomością literatury dziecięcej. W nagrodę każdy otrzymał słodki upominek i zaczarowane bajkowe ciasteczka z odrobiną magii, która spełnia życzenia w momencie kiedy wybierzemy się w niezapomnianą podróż z książką.

Dziękujemy przedszkolakom, wychowawcą i zaproszonym gościom za udział w spotkaniu

,,Magia wspólnego czytania”, które realizowane jest w ramach zadania ,, ,,Biblioteka! dodaj do miejsc ulubionych – promocja czytelnictwa w Gminie Drwinia”,„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”, którego realizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Drwini.

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja