Ferie w Gminie Drwinia

Tegoroczne ferie zimowe w Gminie Drwinia obfitowały w szereg inicjatyw podczas, których dzieci mogły aktywnie i pożytecznie spędzić swój wolny czas.

Zdolności plastyczne i manualne dzieci rozwijały i kształtowały na warsztatach plastycznych, podczas których powstały piękne prace wykonane techniką decoupage i świeczniki z kolorowej masy solnej. Sportowej dawki emocji dostarczyły wyjazd do Lililandu, zumba i przygotowany blok zabaw animacyjnych. Na uczestników feryjnych spotkań czekały także występy grup teatralnych. Dzieci wraz z rodzicami, opiekunami, starszym rodzeństwem obejrzały spektakl pt. „Książę i żebrak” w wykonaniu artystów Studio Teatralne Krak Art z Krakowa oraz spektakl ,,Zielony kapturek” przygotowany przez Teatr Lalek Kukiełka.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i nie tylko cieszył się także pokaz filmów w kinie sferycznym. Podczas wycieczki do Lililandu odwiedziliśmy kino Planeta w Brzesku gdzie dzieci obejrzały film ,,Emma i czarny Jaguar”.

Spotkania podczas tegorocznych ferii przygotowane zostały przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Drwini i Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli.