„Tyle naprawdę żyjemy, ile żyje pamięć o nas” – ostatnie pożegnanie śp. Zofii Biesiada

Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 11 listopada br. odeszła na wieczny spoczynek nasza koleżanka Zosia Biesiada – emerytowana, wieloletnia bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Mikluszowicach.
Zosia Biesiada jako bibliotekarz wykonywała swoją pracę z ogromnym zaangażowaniem i pasją. W promowaniu książki, czytelnictwa i kultury wykazywała niesamowitą kreatywność. Organizowała liczne spotkania, wystawy, warsztaty literackie i plastyczne, konkursy recytatorskie, montaże poetycko-muzyczne i inne, skierowane zarówno do dzieci jak i dorosłych. W działalności kulturalnej szczególnie bliskie jej sercu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z naszym regionem. Zosia była niezwykle wrażliwa na piękno i estetykę, a przy tym uzdolniona plastycznie, co przejawiało się w oryginalnych dekoracjach, które miała w zwyczaju przygotowywać na różne okazje.
Bardzo dbała o wizerunek Biblioteki jako instytucji kultury, zabiegała o szacunek dla pracy bibliotekarza. Potrafiła skupiać wokół biblioteki ludzi życzliwych i oddanych prawdziwej kulturze. Nazywana w swoim środowisku „Panią Zosią z biblioteki” zawsze znalazła czas dla drugiego człowieka. Każdy bywalec biblioteki – czy to mały, czy już dorosły znalazł tu życzliwe słowo, uśmiech i dobrą radę, był goszczony herbatą, kawą i dobrym ciasteczkiem.
Prywatnie była bardzo towarzyska i wesoła, zawsze elegancka i o wysokiej kulturze osobistej. Pełna optymizmu i wiary, której nie zabrakło nawet w najtrudniejszych momentach jej życia. Będziemy ją pamiętać jako świetnego bibliotekarza ale przede wszystkim jako dobrego człowieka…

Zosiu, spoczywaj w pokoju…

Koleżanki bibliotekarki

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja