Wójt Gminy Drwinia w Klubie Małego Czytelnika

W ubiegłą środę w Bibliotece Publicznej w Grobli odbyło się przedświąteczne spotkanie Klubu Małego Czytelnika, na którym gościliśmy Wójta Gminy Drwinia Pana Jana Pająka. Gospodarz naszej gminy stanął przed nie lada zadaniem – musiał wystąpić przed bardzo wymagającą publicznością jaką są najmłodsze dzieci. Poradził sobie znakomicie, z łatwością nawiązał kontakt z dziećmi, zadawał pytania i zachęcał do rozmowy.

Najważniejszym punktem spotkań Klubu Małego Czytelnika jest oczywiście głośne czytanie, pozwalające kształtować nawyki czytelnicze od najmłodszych lat. Równie ważne są także zajęcia plastyczne podczas których dzieci rozwijają swoje umiejętności manualne oraz uczą się pracy w grupie. Tym razem, dzieci wspólnie z rodzicami, wykonały piękne, bajecznie kolorowe kartki świąteczne, zdobione aniołkami, choinkami, bombkami, gwiazdkami i śnieżynkami.

W przerwie zajęć przygotowano poczęstunek. Pyszne ciasto i ciasteczka, które upiekły mamy, znikały błyskawicznie.

Na zakończenie, Pan Wójt otrzymał Kartę Honorowego Członka Klubu Małego Czytelnika oraz złożył świąteczne życzenia dzieciom i ich rodzicom.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom spotkania za prawdziwie rodzinną i radosną atmosferę : dzieciom za aktywny udział w zajęciach, rodzicom za pomoc i życzliwość, Panu Wójtowi za poświęcenie czasu najmłodszym mieszkańcom gminy.

 

 

 

 

 

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja