Z wizytą w przedszkolu

W piątek 12 maja bibliotekarka filii bibliotecznej w Grobli na zaproszenie wychowawcy pani Jolanty Szczygieł złożyła wizytę w Przedszkolu Samorządowym w Świniarach.

Spotkanie zbiegło się w czasie z trwającym właśnie Tygodniem Bibliotek. Była to więc doskonała okazja aby opowiedzieć najmłodszym o książce i bibliotece.
Na początek dzieci wysłuchały tekstu opowiadania pt. „Kamyczek w bibliotece”. Następnie przypomniano maluchom gdzie znajduje się biblioteka, czemu służy i jak z niej korzystać. Na podstawie wiersza „Skargi książki”, utrwalone zostały zasady poszanowania książek oraz zachowania w bibliotece. Przedszkolaki wykazały się doskonałą znajomością treści bajek i baśni, bezbłędnie odgadując bajkowe zagadki. Na zakończenie przedszkolaki w nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymały kolorowe zakładki do książek oraz słodycze. Na pożegnanie zapewniły, że chętnie odwiedzą bibliotekę wraz z rodzicami. Drogie dzieci : BIBLIOTEKA NA WAS CZEKA!
Dziękujemy pani Joli za zaproszenie, życzliwe przyjęcie oraz wszelką działalność na rzecz upowszechniania kultury czytelniczej wśród przedszkolaków.

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja