Sznureczki, koraliki…warsztaty tworzenia biżuterii makramowej

W ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Grobli, pod okiem instruktora pani Marty Jędras, grupa kilkunastu dziewcząt spróbowała swoich sił w tworzeniu biżuterii makramowej. Uczestniczki warsztatów poznały podstawowe sploty i węzły makramy. Na początku wcale nie było to łatwe, sznureczki plątały się i skręcały. Jednak w rezultacie każda z dziewcząt wykonała samodzielnie oryginalną, wyjątkową bransoletkę, którą oczywiście mogła zabrać ze sobą. Zdobyte umiejętności mogą oczywiście wykorzystać w przyszłości wykonując uroczą bransoletkę np. na prezent mamie, siostrze czy przyjaciółce. Warsztaty prowadziła pani Marta Jędras – rękodzielniczka, animatorka kultury i pedagog.