Biblioteka na Was czeka – wizyta przedszkolaków

W piątek 31 marca, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” w Ispini wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Grobli.
Wizyta miała na celu zapoznanie się z biblioteką i jej księgozbiorem. Na początek pani bibliotekarka utrwaliła przedszkolakom zasady zachowania się w bibliotece oraz poszanowania książek. Dzieci dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki, jak wygląda karta czytelnika i karta książki. Spotkanie nie mogło się obyć bez głośnego czytania. Dlatego też nasi mali goście wysłuchali opowiadania o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania oraz zadawane zagadki, wykazując się doskonałą znajomością bajek. Następnie z zaciekawieniem oglądały bogato ilustrowane książki przeznaczone dla małych czytelników. Bawiły się w Bibliotecznym Kąciku Malucha oraz kolorowały bajkowe malowanki. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową zakładkę do książki oraz słodycze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolakom za aktywny udział w spotkaniu. Paniom wychowawczyniom za zorganizowanie przyjazdu dzieci do biblioteki oraz popularyzację czytelnictwa a także wiedzy o książce i bibliotece wśród najmłodszych.

Wspierają nas
Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nawigacja