Spotkanie Klubu Małego Czytelnika – marzec

Uwielbiany przez kilka pokoleń najmłodszych Miś Uszatek obchodzi w tym roku 60. urodziny. Jest to więc szczególna okazja aby przypomnieć dzieciom sympatyczną postać misia z klapniętym uszkiem, którą stworzył Czesław Janczarski. Dlatego też spotkanie Klubu Małego Czytelnika, które odbyło się 23 marca, poświęcone było wszystkim znanym misiom występującym w literaturze dziecięcej i filmie animowanym, ze szczególnym uwzględnieniem oczywiście naszego polskiego Misia Uszatka.
Na początek nasi mali klubowicze obejrzeli prezentację multimedialną, którą przygotowała Pani Bernadetta Macheta – Instruktor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni. Pani Bernadetta w sposób niezwykle atrakcyjny dla młodego odbiorcy (a wiemy, że jest on bardzo wymagający) przybliżyła postacie „misiowych” bohaterów książek i filmów : Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Paddingtona czy Misia Colargola. Dzieci, które uważnie słuchały wzięły udział w mini-konkursie wiedzy o misiach, za poprawne odpowiedzi były oczywiście nagrody (słodycze i zakładki do książek). Z kolei najmłodszym uczestnikom spotkania Pani Bernadetta zaprezentowała książkę-zabawkę o misiach.Podczas zajęć plastycznych wspólnie wyklejaliśmy „misiowe puzzle”, które dzieci mogły zabrać do domu.
Serdeczne podziękowania dla Pani Bernadetty Machety za piękną prezentację oraz przygotowanie zabaw plastyczno-literackich składają organizatorzy oraz uczestnicy spotkania w Klubie Małego Czytelnika przy Bibliotece Publicznej w Grobli.